פורום המשפחות השכולות

בסופ"ש ראשון 9-10 לנוב' נקיים מפגש דיאלוג עם פורום משפחות שכולות ישראלי-פלסטיני

פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני למען פיוס ושלום הוא ארגון משותף המונה למעלה מ-600 משפחות. כל חברי הפורום איבדו בן משפחה כתוצאה מהסכסוך הממושך ובפעילותם המשותפת,  הגיעו להבנה כי הפיוס בין האנשים ובין העמים הוא אפשרי - ואף הכרחי - לשם השגת שלום בר קיימא. את התובנות הללו מבקשים חברי הפורום להנחיל לשתי החברות, הישראלית והפלסטינית. הפורום הוקם בשנת 1995 על ידי יצחק פרנקנטל ומספר משפחות שכולות ישראליות. בשנת 1998 התקיים המפגש הראשון עם קבוצת משפחות פלסטיניות מעזה, אשר הזדהו עם הקריאה למניעת שכול ולקידום דו-שיח, סובלנות, פיוס ושלום.
בעקבות האינתיפאדה השנייה נותק הקשר עם קבוצת המשפחות מעזה, כאשר במקביל, החל משנת 2001 החלו להצטרף לפעילות הפורום גם משפחות פלסטיניות משטחי הגדה המערבית וממזרח ירושלים. הצטרפותם של קבוצות אלו עיצבה באופן מהותי את אופיו ותפקודו של הארגון.
 

בשבת 10/11/2018 בין השעות 11:00-12:30 באולם הגדול תתקיים פעילות עם פורום המשפחות השכולות.

המפגש יתקיים בהנחייתם של שני חברי הפורום, ישראלי ופלסטיני, המספרים את סיפור השכול האישי שלהם ומסבירים את הבחירה שעשו בדיאלוג ולא בנקמה. את המסע שלהם בדרך להידברות ופיוס.
לפרטים נוספים על העמותה: http://theparentscircle.org/about_heb/
 

חברי הפורום יתארחו גם בקבלת השבת בשישי 9/11/2018 משעה 16:30.
בשבת בין 9:00-10:15 מתקיימים תרגולי יוגה. (יש לשמור על השתיקה עד השעה 10:00 בבוקר).

להשתתפות בכל הפעילויות יש להרשם לאירוח במרכז רוחני ערבה.

להרשמה ולמידע נוסף אודות האירוח לחצו כאן.

אודות המנחים
אשרף אבו עייש – יליד 1975, תושב כפר בית אומר, חברון. אביו חלה עקב נפילת אביו (סבו של אשרף) במאי 1948 יחד עם שניים מבני אחיו ושישה לוחמים מהכפר. בשנת 1975 לקה אביו בהתקף בפעם השנייה וכתוצאה מכך הפך למשותק באופן חלקי. הוא נפטר בשנת 1982, בגיל ששים בדרכו לבית חולים. אחיו ואמו של אשרף היו איתו ברכב והתחננו שיתנו לו לעבור במחסו היחיד ביציאה מהכפר ונתקלו בסירוב.
גילי מייזלר – יליד ירושלים משנת 1961. בוגר החוג לקולנוע וטלוויזיה והחוג לספרות עברית באוניברסיטת תל אביב. בעלים של סטודיו לעריכת וידאו. יצר שני סרטים תיעודיים: ״גחליליות״ (2009), ״שברים״ (2016). בשנתיים האחרונות מנהל הניו-מדיה של פורום המשפחות השכולות. אחיו היחיד, גיורא, היה נעדר במשך קרוב לשנתיים לאחר מלחמת יום כיפור.