לאמה דבורה-הלה ודר' אריה צביאלי

לאמה דבורה-הלה היא ישראלית שהתגוררה במשך כ-30 שנה בארה"ב, שם התוודעה לבודהיזם שאותו היא לומדת ומתרגלת שנים רבות, תחילה במסורת הוויפסנה וכעת במסורת הטיבטית. לאמה דבורה-הלה היא תלמידה של קן רינפוצ'ה גשה לובסנג תרצ'ין, ז"ל, מורה טיבטי שהיה אב מנזר סֶרָה מֵיי, מאסטר בטנטרה בודהיסטית ונחשב לאחד מענקי הבודהיזם הטיבטי בדורנו, ושל גשה מייקל רואץ'. היא גם למדה בהדרכת ארט אנגל, תלמיד בכיר של קן רינפוצ'ה, אצל לאמה קריסטי מקנאלי ומורים נוספים באוניברסיטה הבודהיסטית Diamond Mountain שבאריזונה, אצל ה"ק הדלאי לאמה, אצל לאמה זופה רינפוצ'ה, ומורים נוספים.
בעידודם של מוריה היקרים, לאמה דבורה-הלה מלמדת מזה שנים רבות דהרמה וכתבים אחרים ממסורות הדהרמה והיוגה העתיקות של הודו וטיבט, בארה"ב ובארץ, והיוותה חלק מסגל ההוראה באוניברסיטת Diamond Mountain. היא תרגמה וממשיכה לתרגם לעברית טקסטים קלאסיים של הבודהיזם הטיבטי ושל מסורת היוגה, ומקדישה מאמצים ומשאבים רבים לטיפוח הדהרמה והשלום באזורנו. באפריל 2014 לאמה דבורה-הלה השלימה ריטריט מבודד בן שלוש שנים במדבר אריזונה שבארה"ב, ומקדישה כעת את עיקר זמנה להעביר לתלמידיה בארץ את המסורת האוטנטית של הלימוד המתקדם של הבודהיזם הטיבטי, וזאת במסגרת המרכז הרוחני ערבה שאותו ייסדה.

דר' אריה צביאלי בעל תארים במתמטיקה והנדסה מכנית מאוניברסיטת תל אביב, ודוקטורט במדעי המחשב מהטכניון, תחום בו עבד במשך שנים רבות. אריה לימד מדעי המחשב באוניברסיטאות שונות בארץ ובארצות הברית, עבד במחקר ופיתוח בחברות תקשורת גדולות בארה"ב, וכן בתעשיות היי טק וכספים, עם התמחות במסדי נתונים. בעל עניין רב בלימודי החוכמה והרוח ובהתפתחות עצמית, ובמיוחד כיצד לחסל את הסבל ברמה האישית ובניית גשרים בין אישיים ובין קבוצות. למד במשך שנים רבות בהדרכת מורים רוחניים גדולים, בעיקר בארצות הברית. בשנים האחרונות עוסק בתרגום כתבים מספרות החכמה הבודהיסטית. אוהב למדוט, ללמוד, וללמד, ומשאלתו היא לתמוך בפעילות שתורמת לרווחתם של אנשים. רצונו הוא לחלק את מה שלמד עם אחרים כדי לשפר את איכות החיים האישית והחברתית, ולהביא לתמורה משמעותית בסביבתו. השלים תכנית אינטנסיבית בת 6 שנים של לימוד רוחני מתקדם באוניברסיטת Diamond Mountain שבאריזונה. ובשנת 2014 סיים בהצלחה ריטריט מבודד בן שלוש שנים ושלושה חודשים במרכז הריטריטים של אוניברסיטת Diamond Mountain שבאריזונה.