איליין ג'קסון

ב‏‏יום שני 5 מרץ‏‏ ‏2018 בשעות ‏‏19:00‏‏ - ‏‏22:00‏‏‏ איליין ג'קסון תתן את ההרצאה 'בחיפוש אחר האושר', בבית הצנחן ברמת גן.

איליין ג'קסון (Elaine Jackson) היא מייסדת, מנהלת ומורה של מרכז Vajrapani של FPMT. היא תלמידה של הבודהיזם הטיבטי מאז שנת 1977. נמנית עם הקבוצה הראשונה של מייסדי מכון Vajrapani לתרבות החוכמה, מרכז של בודהיזם טיבטי הממוקם בהרי Santa Cruz שבקליפורניה. המרכז קשור ל-FPMT, ארגון לשימור מסורת המהיינה.
איליין למדה עם גדולי המאסטרים הטיבטיים של זמננו. ביניהם: ה"ק הדלאי לאמה, לאמה תובטן ישה, לאמה סונג רינפוצ'ה, לאמה זופה רינפוצ'ה ורבים אחרים. מידי שנה,  במשך 14 השנים האחרונות, יצאה לריטריט מבודד בן חודש ימים כדי להעמיק את תרגולה. באפריל 2014 השלימה ריטריט בן שלוש שנים, ביחד עם בן זוגה, קית' אמונס. 
בחייה ה"אזרחיים" איליין יסדה וניהלה במשך 19 שנים עסק לעיצוב גרפי והדפסה ב-Boulder Creek, סמוך למקום מגוריה. וכן שימשה כנשיאת הארגון המקומי למסחר, והייתה חברת וועד מנהל במספר עמותות.
היא גם שרתה כמנהלת הכללית של מכון Vajrapani במשך חמש וחצי שנים, ומסייעת עד היום בתפעולו השוטף. איליין הנה מורה מוסמכת מטעם FPMT ומאז יציאתה מן הריטריט הארוך היא ממשיכה ללמד ולתמוך בתרגולם של אחרים. יש לה שלושה ילדים ועשרה נכדים והיא חיה חיים שקטים, ללא חיבור לרשת החשמל, ביחד עם בן זוגה קית', בהרי סנטה קרוז.

ההרצאה 'בדרך אל האושר' תתקיים ביום שני, ה-5/3/18 בשעות 19:00-22:00 בבית הצנחן, רוקח 121, רמת גן.

ההרצאה תועבר עם תרגום חי של לאמה דבורה-הלה.
הדרך הבודהיסטית להארה היא מסע לחקר התודעה. התודעה בלבד היא שמכריעה האם נחווה אושר או סבל מן הארועים השונים בחיינו. מכיוון שמדיטציה עוסקת ישירות בתודעה, הרי שהיא מהווה מפתח ליצירת חיים שהם יותר מאושרים, יותר בריאים, ויותר שלווים. ככל שנרבה בתרגול על הכרית, כך תתעמק ההכרה שאין לאן ללכת, אלא לחיבור עדין ופתוח עם כל מה שיש. הנכם מוזמנים להצטרף אלינו לחקור נושא זה, ואספקטים מעניינים נוספים של התרגול הבודהיסטי.
ההרצאה פתוחה לכול, והיא על בסיס תרומה.

לפרטים נוספים והרשמה: http://kmgeneral.ravpage.co.il/Elaine4