סופ"ש ראשון – 10-11/11/2017: נארח את ריאד כבהא ואשתו סלמא – מנהל המרכז היהודי-ערבי לשלום בגבעת חביבה

ריאד כאמל כבהא ואשתו סלמא גרים בכפר ברטעה. ריאד, יליד 1953, בוגר אוניברסיטת תל אביב, מורה ומחנך. שימש כמוכתאר ברטעה, ראש המועצה המקומית בסמ"ה בין השנים 2009-2005 והחל מ-2013. במשך למעלה מארבעה עשורים עובד ומנהל ריאד את המרכז היהודי-ערבי לשלום בגבעת חביבה ומקדיש את חייו לקידום ההבנה והפיוס בין העמים. בנוסף הוא מנהל את העמותה לקידום הדמוקרטיה בישראל, חבר בוועד ארגוני השלום בישראל ועוסק בפעילויות קהילתיות רבות נוספות.
המרכז היהודי-ערבי לשלום בגבעת חביבה פועל מאז 1963 והוא המרכז הוותיק, הגדול והמוביל בישראל, הפועל למען השכנת שלום והתפייסות בין הישראלים לפלסטינאים, ולמען עידוד ההבנה בין יהודים לערבים בישראל.
בצוות המרכז עובדים ערבים ויהודים זה לצד זה והוא משרת ציבור של אלפי תלמידים, מורים, פעילי ציבור, מובילים חברתיים ואחרים, המשתתפים מדי שנה בתכניותיו השונות.
המרכז היהודי-ערבי לשלום מוכר היטב ברחבי העולם וזכה בפרסים בינלאומיים רבים, ביניהם פרס אונסק"ו לחינוך ולשלום, כהוקרה על פעילותו רבת השנים לקידום דו שיח ופיוס יהודי-ערבי.
ריאד כתב מספר ספרים המתארים את המציאות באזורנו. לאחרונה כתב ספר המתאר את סיפור חייו, הנקרא "שתי גדות לוואדי".
"אני מאמין שהארץ הזאת היא מולדתנו המשותפת ושעלינו למצוא דרך לחיות בה יחד, בשותפות אמתית ובשוויון מלא", מסכם ריאד את ספרו ומציג את החזון שלו לעתיד של שלום ושוויון בין שתי מדינות לשני העמים.
בערב שישי, לאחר קבלת שבת, החל מהשעה 19:30 - יקיים ריאד מפגש פתוח עם האורחים במוע"ר.
בשבת בבוקר, בין השעות 11:00-12:30, יעביר ריאד הרצאה על פעילות המרכז ועל סיפור חייו האישי. המפגש יתקיים באולם הגדול. 

לחצו כאן למידע נוסף על הרשמה לאורחים.