נאטלי בן דוד – מנהלת ומייסדת חברת אימושיין – בי"ס להוויה, הקשבה וטרנספורמציה

היה לנו הכבוד לארח במרכז רוחני ערבה את נטאלי בן דוד (1-2/12/2017). נטאלי הנה מאמנת אישית, מפתחת שיטת "סאטיה" ותוכנית "נקודת מפנה", מייסדת ומנהלת של בית הספר למאמנים אימושיין. אישיות מעוררת השראה, אשר הכשירה אלפי מאמנים. רבים מהמאמנים משתתפים בלימוד הבודהיסטי הגבוה במוע"ר שאותו מלמדת לאמה דבורה הלה.
בהתאם לתפיסה של שיטה זו, ההתנהלות של כל אחד מתבססת על ההוויה שלו, תוך שאיפה לבחינת המציאות של הכאן ועכשיו. לכל אחד יש נסיבות חיים שונות, אולם אלו הן זמניות וחולפות, בעוד שההוויה נותרת יציבה.
על פי שיטה זו, כל אדם מבקש לחתור לשלווה והגשמה עצמית. אולם מסיבות שונות, הרצון החופשי נעלם עם השנים. המגבלות שאנו שמים לעצמנו נוצרות מתוכנו, מתוך המציאות שיצרנו לעצמנו, ועל כן בכוחנו לשנות אותן, ובכך גם את המציאות שאנו חיים בה.
ביום שבת, העבירה נטאלי סדנה בנושא הקשבה - הכח המרפא של החמלה. בסדנה התמקדנו ב-"הקשבה חומלת" והתנסינו במגוון תרגילים, המדגימים כיצד הקשבה נכונה ומכילה יכולה להוות כלי להכלה וריפוי. הקשבה כזו מהווה עוגן לאדם המצוי במערבולת רגשית.
תרגלנו כיצד הקשבה ממוקדת ללא מעורבות רגשית, לצד נינוחות גופנית ותודעתית, יוכלו לבנות את התמיכה המדויקת. למדנו כיצד למתן את האגו של המקשיב הרוצה לעזור כדי שיוכל להיות כלי ריק ומכיל. נטאלי הסבירה שהמומחה לייצר את הפתרונות הינו האדם שבמצוקה, ולרוב עצות מבחוץ לא עוזרות.