ברוכים הבאים לאתר של מרכז רוחני ערבה!

מרכז רוחני ערבה נוסד ומנוהל על ידי קהילת התלמידים של לאמה דבורה היקרה, שהיא גם המנהלת הרוחנית שלו. מטרת המרכז היא לתמוך בתלמידים המעוניינים ללמוד, לתרגל וליישם בחייהם דהרמה אוטנטית, המאפשרת צמיחה רוחנית ויצירת רווחה ואושר בטווח הקרוב ובטווח הרחוק יותר, לעצמם ולסביבתם. הלימוד מבוסס ברובו במסורת של הבודהיזם הטיבטי, אך הגישה היא פלורליסטית, מכבדת ומוקירה גם מסורות אוטנטיות אחרות.
מרכז רוחני ערבה משמש כמשכן למורתנו היקרה ולבן זוגה אריה-הלה, לסנגהה הנזירית ולקהילת מתנדבים המסייעים בתפעולו, ומהווה מוקד לסנגהה הרחבה של תלמידים מכל רחבי הארץ. הוא מתוכנן גם להוות מרכז לריטריטים קצרים וארוכים, למתרגלים שמוכנים להם.
בנוסף לתמיכה בהתפתחות האישית של תלמידיו, המרכז תומך ומעודד עשייה חברתית המושתתת על ערכים אוניברסליים של אהבה, נתינה, חמלה, חוכמה ומוסר. באמצעות הזרוע של אוואם – מרכז רוחני בינלאומי לשלום, קהילת המרכז פועלת לקירוב לבבות ולקידום ההרמוניה והשלום באזורנו, והיוזמות השונות של חבריה מכוונות להפוך את המרכז ל מקום טוב – מקום התומך באוכלוסיות מוחלשות ובקהילות שקולן לא נשמע.
בימים אלו אנו פועלים להקמת אתר חדש, שבו תוכלו למצוא אוקיינוס של דהרמה נדירה ואותנטית, שהגיעה אלינו דרך שושלות של מאסטרים, בעיקר מהמסורת הטיבטית, וכן חומרי לימוד ותרגול נוספים, יקרים מפז - כולם בשפה העברית. הלימוד עצום בהיקפו ובעומק רבדיו, ובכוחו להביא את המתרגלים להישגים רוחניים נשגבים, עד להארה המלאה של הבודהה.