אֶוָואם Ehvam

אֶוָואם - מרכז רוחני בינלאומי לשלום

"שלום בעולם חייב להתפתח משלום פנימי. שלום אינו רק העדר אלימות. שלום הוא, בתפיסתי, מופע של חמלה אנושית".
"לא נוכל להשיג שלום בעולם החיצוני, כל עוד לא עשינו שלום עם עצמנו".

(ה"ק הדלאי לאמה ה-14)

 

רקע כללי אודות אֶוָואם

אֶוָואם הוא מרכז רוחני בינלאומי לשלום אשר מהווה חלק ממרכז רוחני ערבה, במואה נווה-מדבר.
המרכז פתוח לכל הדתות והמסורות הרוחניות מבוססות המוסר והחמלה, וייעודו לשמש את הגשר לסיום הסכסוך רב השנים והבאת השלום המיוחל לאזור.
 

 

חזון אֶוָואם

אנו מאמינים שהשגת שינוי משמעותי בעולם מתחילה בשינוי פנימי בליבו ובתודעתו של היחיד, ולכן המרכז מיועד להיות מוקד ללמידה ותרגול מעמיקים של מסורות רוחניות אותנטיות, השואפות להמעיט את סבלם של האנשים בעולמנו ומכוונות להגברת אושרם, ואשר מבוססות על שמירת המוסר, פיתוח החמלה והחוכמה וסגולות נעלות אחרות, ויישומם של אלו לטובת תושבי האזור והעולם כולו.
המרכז מהווה בית חם, מזמין ומואר לאלה החפצים לשרת את החברה, את הסביבה, את הקהילה ואת העולם, ולהתפתח למדרגה הרוחנית הגבוהה ביותר, תוך חיפוש אחר חופש, אמת ופתיחת הלב.
המרכז פועל ליצירת הרמוניה ושמחה בקרב כל הבאים בשעריו ומקבל בברכה, בידידות-אמת ובפתיחות, תלמידים מכל דת, מסורת רוחנית, גזע או מין.
באופן התנהלותו, מהווה המרכז דוגמה ומופת של קבוצה מגוונת החיה בשלום, בהבנה ותמיכה הדדית, תוך שהיא מעצימה את חבריה, ופועלת ליצירת חברה מוסרית והרמונית, ותוך שיתוף פעולה עם גופים אחרים, להשכנת שלום בין בני האדם.
המרכז פועל במסגרת פעילות 'עמותת שיטה וחוכמה' ומרבית הלימוד והתרגול בו יינתנו חינם אין כסף, למעט הוצאות קיום ותפעול. בתמורה התלמידים במרכז יתחייבו לעבודה מעמיקה ורצינית, השלמת כל מטלות הלימוד וסיוע בהפעלת המרכז.
ההכנסות שיתקבלו מתרומות, וכן מפעילויות מסוימות שיתקיימו בתשלום, ישמשו אך ורק לכיסוי הוצאות, ולהמשך הפעלתו ופיתוחו של המרכז לאורך זמן.

ניתן לסייע לפעילות המרכז וכל סכום יתקבל בברכה רבה. לתרומה לחצו כאן.