סופ"ש 3-4/3/2017: ארחנו את הרב אסטבן גוטפריד- מבית תפילה ישראלי

הרב אסטבן גוטפריד נמנה עם מייסדי “בית תפילה ישראלי” יחד עם רני יגר, יואב רוזנברג, עזרי טרזי ואלישבע גרינבאום, ומנהיג את הקהילה ואת הארגון שצמח בעקבותיה מאז הקמתם. 
זוהי הקהילה היהודית הליברלית העצמאית הראשונה בתל אביב - המאגדת למעלה מ-40 קהילות תפילה ישראליות חדשות שאינם משוייכות לזרמים הדתיים - שהפכה עם השנים לארגון להתחדשות יהודית המקיים לצד חיי הקהילה, פעילות חינוכית ופעילות חווייתית  יהודית-ישראלית במרחב הציבורי בתל אביב, בבתי ספר, בצה”ל ומשמש גם מודל ומשאב לקהילות תפילה חדשות.
ביום שישי  3/3/17 בין השעות 17:00-19:00: ישתתף הרב בקבלת שבת, ילמד את כולנו שירים ונשיר ביחד בשיתוף עם "תזמוער".  מעבר לניגונים, הוא ידבר על פרשת השבוע, תוך התמקדות בפסוק "ועשו לי מקדש ושכנתי בתוכם" (שמות כ"ה ח')
לאחר קבלת השבת, יעביר פעילות בת כשעה לאורחים בנושא התחדשות יהודית ע"פ ביאליק או על שירה עברית כתפילה.
ביום שבת 4/3/2017 בין השעות 17:00-19:00: יתקיים מפגש "בצוותא" – במהלכו ייתן  הרב הרצאה בנושא  "התפילה  היהודית- חיפוש נקודת הבאלנס בין קבע ותחנון ובין דומיה לניגון" .
כדי לאפשר לנו להיערך להגעתכם יש להירשם מראש בטלפון
052-3500481 (
צמרת) או 052-3305366 (הדר)
  • ביום שישי: ניתן להצטרף אלינו למפגש קבלת שבת בשעה 17:00, הכוללים לימוד מהלאמה, שיתופי אישיים של חברי הסנגהה, ארוחה צמחונית טעימה ולאחר מכן סדנה של האורח -   ללא תשלום
  • ביום שבת: ניתן ליהנות  מאירוח יומי הכולל: מדיטציות  ויוגה, ארוחת בוקר, סדנא ובערב לימוד מפיה של לאמה דבורה-הלה וארוחת ערב צמחונית  - עלות של 60 ₪ לאורח ליום
  
הרב אסטבן גוטפריד , נולד בבואנוס איירס  וגדל  בבית מסורתי וציוני.
חותם עמוק במיוחד טבע בו רב הקהילה ומייסד בית המדרש לרבנים באמריקה לטינית הרב מרשל מאייר, איתו הוא למד במסגרות שונות , ואשר הפך למודל ומקור השפעה בחייו.
הוא עלה לארץ ב-1983 ולמד באונ' ת"א, בבתי הספר למשחק ובבית הספר למחזאים של ה-Royal Court Theater בלונדון. שימש דמות פעילה בתיאטרון, קולנוע וטלוויזיה בארץ, כשחקן, מחזאי, במאי ותסריטאי. בין השאר כתב ושיחק  בסרט   “נקמתו של איציק פינקלשטין” אשר זיכה אותו ב-7 פרסי “אופיר”, כולל שניים אישיים כשחקן וכתסריטאי.
ב-2012 קיבל הסמכה לרבנות מהתוכנית הישראלית לרבנות של HUC (היברו יוניון קולג’) בירושלים.
אסטבן גוטפריד מתגורר בתל אביב, נשוי לרות ואב למאיה וטובי.