דיוויד סאי Yogabeats

בסופ"ש שלישי 11-12 למאי 2018 ארחנו את דיוויד סאי לסדנת Yogabeats.

בעקבות ביקור מוצלח ומרגש לפני כשנתיים, התארח אצלנו שוב מאסטר היוגה דיוויד סאי. דיוויד העביר סדנת Yogabeats מעוררת השראה. הוא משתמש ביוגה כדי לייצר חיבורים של שלום מבחוץ ומבפנים והפעילויות שלו משתלבות היטב עם חזון השלום של לאמה דבורה-הלה ומרכז רוחני ערבה.

הסדנה התחילה בהליכה בעיניים עצומות וחיבוקים שהזכירה לנו שכולנו אחד. היא המשיכה עם תרגולים עדינים ופותחי-לב, בשילוב מוזיקת עולם זורמת ומקפיצה. בהמשך, דיוויד הדליק והרים אותנו בהנחייתו ושילב הומור בכל תרגיל, והאינטנסיביות הלכה וגברה. 
ביוגהביטס, השיטה שפיתח, שמים דגש על ליהנות תוך כדי תרגול ועל לנוע כמו ילד שמאפשר לעצמו חופש בתנועה ולא נכנס לתבניות מקובעות. אולי אפשר בכלל לראות יוגה בצורה חדשה?
לקראת הסיום שילב דיוויד טקס קקאו ממערב אפריקה, ודרכו שלחנו את כל כוונותינו הטובות לתוך תוכנו ולכל עבר. בסיום שלחנו גם אהבה גדולה מכולנו במעגל ענק של חיבור, לכל העולם...

להנאתכם מצורף סרטון קצר שפורסם בפייסבוק של מרכז רוחני ערבה, להעביר מעט מן החוויות שהיו לנו בסדנה.---

דייוויד סאי
 (David Sye) הנו יוגה מאסטר. דיוויד גילה את כוחה ומהותה של היוגה כאשר ריפא עצמו ממצב בריאותי קשה. מלמד יוגה למעלה מ-20 שנה בארץ ובעולם. בין מוריו הרבים נכללים איינגר, שנדור רמטה ואנג׳לה פארמר. מלמד בארץ באופן קבוע ופועל למען קידום השלום דרך היוגה. דרכו הייחודית נקראת יוגהביטס ומשלבת בין תנוחות היוגה לבין מוסיקת עולם עכשווית, עם דגש על הנאה ושמחת חיים. ללא גבולות ובלי מחסומים. גישה ייחודית ומיוחדת ליוגה!
 
את שיטת ה-Yogabeats פיתח סאי בהשפעות שונות. כשהתבונן בילדים, הבחין כי הם אינם מסוגלים להינעל על תנוחות היוגה המקובלות, אלא מתנועעים תוך כדי התנועה. שם עלתה השאלה – מיהו בעצם המורה?? התום התמימות והשמחה הפנימית מלווים את דרכו עד היום.
שילוב המוסיקה עלה כאשר סאי לימד יוגה בבוסניה, בזמן המלחמה. שם השתמש במוסיקה של ג'יימס בראון, על-מנת לא לשמוע את רעש הפגזים וההפצצות.
השיטה אספה מעריצים מכל העולם, בערים הגדולות, בקרב אוכלוסיות קשות ובאזורי קונפליקט, גם ברשות הפלסטינית.
פרויקט השלום ב-Yogabeats: סאי מרחיב את תחומי הריפוי ביוגה, לריפוי חולי חברתי - בין החברה הישראלית לבין החברה הפלשתינאית. פרויקט ייחודי המשלב שתי קבוצות נשים ישראליות ופלשתינאיות, הרוקם עור וגידים בימים אלו.