יאנטרה יוגה

בסופ"ש שני 16-17 לנוב' נקיים סדנת יאנטרה יוגה עם טיגראן ורויטל אבוביאן.

אחת המשמעויות של המילה יאנטרה היא תנועת הגוף. ביאנטרה יוגה אנו משתמשים בתנועה על מנת לתאם ולכוון את תנועת האנרגיה החיונית שלנו. השם המקורי של יאנטרה יוגה בטיבטית הואNyida Khajor  "איחוד השמש והירח”. הידע נשמר ללא שינויים ופרשנויות והגיע עד לזמננו תודות למורה הראשי שומר המסורת Chogyal Namkhai Norbu שחשף לראשונה את היאנטרה יוגה למערב בשנות השבעים.

בשבת 17/11/2018 בין השעות 09:30-12:30 באולם הגדול יעבירו טיגרן ורויטל אבוביאן לימוד ותרגול יאנטרה יוגה.

"הלימוד לאורך השנים חיזק לנו את ההבנה שלכל המסורות של היוגה יש בסיס אחד משותף: הבנה מהי דרכו של יוגי אמיתי המבוססת על צניעות, תרגול תמידי והתמסרות".

להשתתפות בסדנה יש להרשם לאירוח במרכז רוחני ערבה.
למידע נוסף אודות האירוח וההרשמה לחצו כאן.

אודות המנחים

טיגרן אבוביאן - עסק בשחייה תחרותית במשך 11 שנים ולאחר מכן באמנויות לחימה במסורת סינית – וו-שו וצ‘י-קונג של מנזר שאולין. בהמשך, למד באקדמיית הספורט של סנט-פטרבורג, לימודי תואר שני בחינוך גופני ופיזיולוגיית מאמץ. כשנחשף לראשונה ליוגה בגלגולה הסיני קיבל הבנה של מהי עבודת הגוף הטבעית בזמן התנועה. בשנת 2003 פגש את אננדה ולילא פוייט, אשר פתחו בפניו את עולם היוגה של הזרם החופשי.
בשנת 2006 ריינהרד גמנטהלר פתח בפניו את עולם היוגה הקלאסית על פי המסורת של הגורו דהירנדרה ברחמצ‘ארי. בשנת 2013 סיים ריטריט פראנייאמה אישי של 3 חודשים בהרי ההימאליה. ריטריט זה שינה לטיגרן את ההבנה ותפיסת היוגה.  שינוי זה הוביל אותו למסורת היאנטרה יוגה, שיטה טיבטית עתיקה שנשמרה ללא שינויים, פרשנויות ותוספות מודרניות. אז הבין את עומקו ועוצמתו של תרגול זה.
רויטל אבוביאן - עסקה במשך 12 שנים בלימודי מחול קלאסי ומודרני. השתתפה בתחרויות מחול רבות והופיעה ברחבי הארץ ובעולם. בשנת 2005 נחשפה לראשונה ליוגה בשיטת איינגר אצל המורה פסי פייג. בשנת 2006 הכירה את המורים אננדה ולילא פוייט אשר פתחו בפנייה את עולם ההאתה יוגה כדרך חיים שמעבר לאימון גופני בלבד ובשנת 2007 קיבלה תעודת הסמכה המוכרת על-ידי ארגון היוגה הבינלאומי ( I.Y.F). בשנת 2015 רויטל הכירה את יאנטרה יוגה, והתמסרה לשיטה זו. בשנת 2017 הוכשרו טיגרן ורויטל להיות מדריכים לרמה 1 של יאנטרה יוגה ע"י המורה הראשי פאביו אנדריקו ושומר המסורת רינפוצ’ה צ’וגיאל נמקאי נורבו.