לאמה דבורה-הלה

לאמה דבורה-הלה מתרגלת במסורת הבודהיסטית מזה שנים רבות, בעיקר על פי המסורת הטיבטית. המורה העיקרי שלה היה קן רינפוצ'ה גשה לובסנג תרצ'ין, ז"ל, מורה טיבטי שהיה אב מנזר סֶרָה מֵיי, מאסטר בטנטרה בודהיסטית ונחשב לאחד מענקי הבודהיזם הטיבטי בדורנו. היא גם למדה עם מורים רבים נוספים, ממסורות טיבטיות שונות. באפריל 2014 היא סיימה ריטריט מבודד בן למעלה משלוש שנים באריזונה שבארה"ב.
לאמה דבורה-הלה היא בעלת תארים מתקדמים במתמטיקה ובמדעי המחשב, לימדה מתמטיקה באוניברסיטאות שונות במשך כ-20 שנה, עבדה במעבדות בל היוקרתיות בארה"ב, ובמחקר אנליטי בחברה פיננסית בוול סטריט.
לאמה דבורה מלמדת דהרמה בארץ מזה שנים רבות, שנים שבמהלכן גם תרגמה כתבים קלאסיים רבים של הבודהיזם הטיבטי לעברית. תלמידים מעוניינים יכולים למצוא חלק ניכר מן הלימוד הפתוח שהעבירה באתר
קלאסיקה בודהיסטית בישראל  www.heart-dharma.org.il.
בשנים האחרונות היא מלמדת בעיקר ב
מרכז רוחני ערבה שבמואה, שאותו ייסדה בעזרת תלמידיה, ושבו התקיים, בהנחייתה, בשנת 2021, ריטריט מדיטציה בשתיקה בן 12 חודשים ובהשתתפות של 30 איש. במקום יש גם מנזר בודהיסטי ובו כתריסר נזירים ונזירות.
לאמה דבורה מקדישה גם מאמצים ומשאבים רבים לטיפוח השלום באזורנו, במסגרת
אוום - מרכז רוחני בינלאומי לשלום שאותו ייסדה. באוום מתקיימים כנסים, לימוד ופעילויות אחרות המביאות יחדיו אנשים ממגזרים שונים באזורנו, במטרה להעמיק את הדיאלוג, ההערכה ההדדית וההרמוניה ביניהם.