חדשות ועידכונים

דיוויד סאי Yogabeats

סופ"ש שלישי 11-12 למאי 2018: נארח את דיוויד סאי לסדנת Yogabeats.


דייוויד סאי הנו יוגה מאסטר. דיוויד גילה את כוחה ומהותה של היוגה כאשר ריפא עצמו ממצב בריאותי קשה. מלמד יוגה למעלה מ-20 שנה בארץ ובעולם. בין מוריו הרבים נכללים איינגר, שנדור רמטה ואנג׳לה פארמר. מלמד בארץ באופן קבוע ופועל למען קידום השלום דרך היוגה. דרכו הייחודית נקראת יוגהביטס ומשלבת בין תנוחות היוגה לבין מוסיקת עולם עכשווית, עם דגש על הנאה ושמחת חיים. ללא גבולות ובלי מחסומים. גישה ייחודית ומיוחדת ליוגה!
 

נעה טלשיר

עדכון חשוב - בשל שינוי בתכנית הלימודים, הסדנה נדחתה לסמסטר סתיו 2018 שיחל ב-7.11.18.

בסופ"ש החמישי 26 למאי 2018: נארח את נעה טלשיר לסדנת יוגה "מהתמכרות לריפוי".


נעה טרה ג'וטי (נעה טלשיר), תלמידה ומורה של קונדליני יוגה, עובדת סוציאלית, עוסקת בתחום ההתמכרויות למעלה מעשר שנים מתוך התמודדות אישית ומקצועית.
סיימה לאחרונה את השתתפותה בתכנית “Beyond Addiction” – בהנחייתה של מייסדת התכנית ND Sat Dharam Kaur ונמצאת בתהליך הכשרה כמדריכה הראשונה של התכנית בארץ.

אננדה ולילא פוייט

בסופ"ש האחרון 2-3 למרץ 2018 נארח את אננדה ולילא פוייט - מנהלי בית הספר ליוגה "אישיטווה יוגה"

מורי היוגה אננדה ולילא פוייט משלבים את ההתפתחות הרוחנית עם ההתנסות היומיומית של החיים. זוהי התנסות של זוג שהקים את מקדש האישיטווה על בסיס האהבה.
"כאן מתגוררת המשפחה שלנו וגדלים ילדינו, לכאן מגיעים תלמידינו וחברינו, ובבואם מביאים את אור המשפחה היוגית הגדולה.

איליין ג'קסון

ב‏‏יום שני 5 מרץ‏‏ ‏2018 בשעות ‏‏19:00‏‏ - ‏‏22:00‏‏‏ איליין ג'קסון תתן את ההרצאה 'בחיפוש אחר האושר', בבית הצנחן ברמת גן.

איליין ג'קסון (Elaine Jackson) היא מייסדת, מנהלת ומורה של מרכז Vajrapani של FPMT. היא תלמידה של הבודהיזם הטיבטי מאז שנת 1977. נמנית עם הקבוצה הראשונה של מייסדי מכון Vajrapani לתרבות החוכמה, מרכז של בודהיזם טיבטי הממוקם בהרי Santa Cruz שבקליפורניה. המרכז קשור ל-FPMT, ארגון לשימור מסורת המהיינה.

נתנאל גולדברג

בסופ"ש הראשון 2-3 לפברואר 2018 נארח את נתנאל גולדברג – זמר ומנחה מעגלי שירה


נתנאל, זמר ומלחין, יוצר ומאלתר, מוביל מרחבים של תפילה וריפוי בשירת הלב בישראל, אירופה וארה"ב. מלווה טקסי חיים, ופרידה ומהחיים, סדנאות במוזיקה חיה ושירה מרפאת. מתגורר עם אשתו, ענווה, בכרכור. 
נתנאל הוציא לאור שלושה אלבומים: נהר של אור, Pure Emotion, Magic Moments.
לחצו כאן לצפות בשיר HOLY של נתנאל.

"אני לומד את החיים הבאים והעוברים דרכי,  

"אשת הגנגס"

בסופ"ש הרביעי 23-24 לפברואר 2018 יתנו איליין ג'קסון וקית' אמונס את הלימוד "אשת הגנגס"

איליין ג'קסון (Elaine Jackson) היא תלמידה של הבודהיזם הטיבטי מאז שנת 1977. נמנית עם הקבוצה הראשונה של מייסדי מכון Vajrapani לתרבות החוכמה, מרכז של בודהיזם טיבטי הממוקם בהרי Santa Cruz שבקליפורניה. המרכז קשור ל-FPMT, ארגון לשימור מסורת המהיינה.

ריאד כאמל כבהא – מנהל המרכז היהודי-ערבי לשלום בגבעת חביבה

היה לנו לעונג לארח את ריאד כאמל כבהא ואשתו סלמא מכפר ברטעה (10-11/11/2017).
ריאד, שימש כמוכתאר ברטעה, ראש המועצה המקומית בסמ"ה בין השנים 2009-2005 והחל מ-2013. במשך למעלה מארבעה עשורים עובד ומנהל של המרכז היהודי-ערבי לשלום בגבעת חביבה ומקדיש את חייו לקידום ההבנה והפיוס בין העמים. בנוסף הוא מנהל את העמותה לקידום הדמוקרטיה בישראל, חבר בוועד ארגוני השלום בישראל ועוסק בפעילויות קהילתיות רבות נוספות.

טקס המארוק השלישי

כמה מרגש זה היה! 41 חברי סנגהה השתתפו ב-25/11/2017 בטקס המארוק שהיווה השלמה של הלימוד הסוטרי הפתוח.
הלימוד הפתוח מכסה את כל הנושאים שניתנים במנזרים של הבודהיזם הטיבטי ושנלמדים במסגרת קורסי ACI - Asian Classics Institute.
במהלך הטקס התלמידים נשאלו שאלות בעל פה על החומר שנלמד והיו צריכים לתת מענה מקיף לכל שאלה.
עם סיום הטקס קיבלו המשתתפים את התואר מארוק שמשמעו ידיד/ה לברואים והצטרפו ל-63 ה-'ידידים' הוותיקים שזכו בתואר הזה בשלוש השנים החולפות.
הידידים החדשים קיבלו תעודות ותשורה מיוחדת מלאמה דבורה-הלה היקרה.

אדית אמאן – מטפלת, מאמנת, יועצת מוסמכת, מורה למחול

שמחנו לארח במרכז הרוחני ערבה את אדית אמאן, שהגיעה ישירות מוינה והעבירה לנו סדנאות מיוחדות (24-25/11/2017). אדית אמאן, מטפלת, יועצת ומאמנת מוסמכת (ICF – איגוד המאמנים הבינלאומי), מורה למחול בעלת ותק של כ-20 שנה (תנועה אותנטית, ריקודי בטן) ומורה מוסמכת לצ'י קונג אשר מלמדת בוינה. 
בסדנאות שילבה אדית צ'אנג מאי צ'י קונג, זאפ צ'ן והיבטים שונים אחרים של התרגול הטנטרי עם ערוצי האנרגיה (בעיקר הערוץ המרכזי). התרגול היה עוצמתי מאד והשפיע במידה כה רבה על המתרגלים שהוחלט להוסיף סדנה נוספת שלא הייתה מתוכננת.

נאטלי בן דוד – מנהלת ומייסדת חברת אימושיין – בי"ס להוויה, הקשבה וטרנספורמציה

היה לנו הכבוד לארח במרכז רוחני ערבה את נטאלי בן דוד (1-2/12/2017). נטאלי הנה מאמנת אישית, מפתחת שיטת "סאטיה" ותוכנית "נקודת מפנה", מייסדת ומנהלת של בית הספר למאמנים אימושיין. אישיות מעוררת השראה, אשר הכשירה אלפי מאמנים. רבים מהמאמנים משתתפים בלימוד הבודהיסטי הגבוה במוע"ר שאותו מלמדת לאמה דבורה הלה.
בהתאם לתפיסה של שיטה זו, ההתנהלות של כל אחד מתבססת על ההוויה שלו, תוך שאיפה לבחינת המציאות של הכאן ועכשיו. לכל אחד יש נסיבות חיים שונות, אולם אלו הן זמניות וחולפות, בעוד שההוויה נותרת יציבה.

עמודים