חדשות ועידכונים

בסופ"ש השלישי 24-25/11: נארח את אדית אמאן – מטפלת, יועצת ומאמנת מוסמכת, מורה למחול

אדית, נולדה ב-1949 בוינה. מטפלת, יועצת ומאמנת מוסמכת (ICF – איגוד המאמנים הבינלאומי), מורה למחול בעלת ותק של  כ-20 שנה (תנועה אותנטית, ריקודי בטן) ומורה מוסמכת לצי' קונג.
בשנת 1970 החלה בתרגול מדיטציה בודהיסטית וערכה נסיעות ממושכות להודו ונפאל. משנת 1970 מייסדת שותפה וחברת צוות של המרכז הבודהיסטי הראשון באוסטריה. משנת 1986 עוסקת בהוראה והנחיה לסדנאות באוסטריה, גרמניה ועוד. בשנת 2000 יסדה את Dakini Training – אימון דאקיני (שאמבאלה, אוסטריה). בשנת 2010 יסדה את TaoWoman Training – אימון אשת הטאו (שאמבאלה, אוסטריה).

בסופ"ש השלישי - במוצאי שבת - 25/11/2017: יתקיים אירוע המארוק המרגש בפעם השלישית

כ-40 חברי סנגהה, יזכו בטקס מרגש בתואר מארוק – "ידיד הברואים". תלמידים אלו השלימו את הלימוד של כל קורסי (ACI (Asian Classics Institute וקיבלו 33 תעודות סיום.
40 "הידידים" החדשים מצטרפים ל-63 "הידידים" הוותיקים, שזכו בתואר הזה בשלוש השנים שחלפו, ועוד היד נטויה!
נחגוג אירוע זה עם הרבה שמחה, צחוק, מאכלים מתוקים, ריקודים ושירה.
זו תהא גם הזדמנות לחגוג את מסיבת מחצית הסמסטר שבה אנו משחררים הרבה אנרגיות של שמחה ומוקירים את החסד של קבלת הלימוד.
זו הזדמנות להודות ללאמה דבורה-הלה היקרה שלנו, שממשיכה להנחות ולהוביל אותנו בדרך מופלאה זו.

בסופ"ש הרביעי - 1-2/12/2017: נארח את הגברת נאטלי בן דוד – מנהלת ומייסדת חברת אימושיין – בי"ס להוויה, הקשבה וטרנספורמציה

נטאלי היא מאמנת אישית. מפתחת שיטת "סאטיה" ותוכנית "נקודת מפנה". בהתאם לתפיסה של שיטה זו, ההתנהלות של כל אחד מתבססת על ההוויה שלו, תוך שאיפה לבחינת המציאות של הכאן ועכשיו. לכל אחד יש נסיבות חיים שונות, אולם אלו הן זמניות וחולפות, בעוד שההוויה נותרת יציבה.
על פי שיטה זו, כל אדם מבקש לחתור לשלווה והגשמה עצמית. אולם מסיבות שונות, הרצון החופשי נעלם עם השנים. המגבלות שאנו שמים לעצמנו נוצרות מתוכנו, מתוך המציאות שיצרנו לעצמנו, ועל כן בכוחנו לשנות אותן, ובכך גם את המציאות שאנו חיים בה.

סופ"ש חמישי – 8-9/12/2017: נארח את בתיה שכטר, רקדנית, יוצרת וחוקרת מחול

בתיה שכטר (1961) הופיעה בריקודי סולו ובשיתופי פעולה בארץ ובעולם עם רקדנים ידועים ומובילים.
בתיה היא דוקטורנטית באוניברסיטה העברית, חוקרת ייצוגי תנועה באמנות המזרח הקרוב הקדום. מאמריה בנושא פורסמו בארץ ובאירופה. בוגרת ה–School for New Dance Development באמסטרדם משנת 1989, בעלת תואר מוסמך מהאקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים משנת 2008 ומהאוניברסיטה העברית ב-2012. בעלת רקע רחב בבלט קלאסי ומודרני.
משמשת חלק מסגל הפקולטה למחול באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים החל מ-1998.

סופ"ש ראשון – 10-11/11/2017: נארח את ריאד כבהא ואשתו סלמא – מנהל המרכז היהודי-ערבי לשלום בגבעת חביבה

ריאד כאמל כבהא ואשתו סלמא גרים בכפר ברטעה. ריאד, יליד 1953, בוגר אוניברסיטת תל אביב, מורה ומחנך. שימש כמוכתאר ברטעה, ראש המועצה המקומית בסמ"ה בין השנים 2009-2005 והחל מ-2013. במשך למעלה מארבעה עשורים עובד ומנהל ריאד את המרכז היהודי-ערבי לשלום בגבעת חביבה ומקדיש את חייו לקידום ההבנה והפיוס בין העמים. בנוסף הוא מנהל את העמותה לקידום הדמוקרטיה בישראל, חבר בוועד ארגוני השלום בישראל ועוסק בפעילויות קהילתיות רבות נוספות.

סופ"ש 5-6/5/2017: ארחנו את אלירן קרן – מיסד מערך התנדבות לניצולי שואה

אלירן הקים מערך התנדבות של מאות מתנדבים למען ניצולי שואה עם פגיעה נפשית.
בעשור האחרון, גילה את הסיפוק והאושר הטמון בנתינה לאחר ופועל למען "האנשים השקופים" - 
ניצולי השואה חסרי הבית הפגועים פיזית ומנטלית  דיירי שלושת המעונות לניצולי השואה בישראל.
הוא זכה במגן שר הבריאות 2016,על תרומה יוצאת דופן באיכותה והיקפה לניצולי השואה.
וכן הינו איש השנה 2016 של הליונס -ארגון ההתנדבות הגדול בעולם 
 
בשבת בבוקר  6/5/2017 בין השעות 11:00-12:30 מתוכננת סדנא: נתינה כדרך חיים.
 

סופ"ש 3-4/3/2017: ארחנו את הרב אסטבן גוטפריד- מבית תפילה ישראלי

הרב אסטבן גוטפריד נמנה עם מייסדי “בית תפילה ישראלי” יחד עם רני יגר, יואב רוזנברג, עזרי טרזי ואלישבע גרינבאום, ומנהיג את הקהילה ואת הארגון שצמח בעקבותיה מאז הקמתם. 
זוהי הקהילה היהודית הליברלית העצמאית הראשונה בתל אביב - המאגדת למעלה מ-40 קהילות תפילה ישראליות חדשות שאינם משוייכות לזרמים הדתיים - שהפכה עם השנים לארגון להתחדשות יהודית המקיים לצד חיי הקהילה, פעילות חינוכית ופעילות חווייתית  יהודית-ישראלית במרחב הציבורי בתל אביב, בבתי ספר, בצה”ל ומשמש גם מודל ומשאב לקהילות תפילה חדשות.

סופ"ש 25/2/2017: פעילות משותפת לקירוב לבבות בין ערבים ויהודים וטקס זיכר מהמסורת הסופית

"אין דרך לשלום- השלום הוא הדרך".
שלום עליכם וסלאם עלייכום לכל האהובים,
בהתרגשות ובשמחה אנו מזמינים אתכם ביום בשבת, 25/2/2017  בין השעות 12:30-19:00 להשתתף במפגש קירוב לבבות של ישראלים ופלסטינים אשר מאורגן ע"י עמותות "שיטה וחכמה" ו"בוסתן בני אברהם", במואה, נווה מדבר.   הזדמנות נדירה לחגיגה משותפת, ריקוד, ניגון ושירה, בלי מחסומים של דת, לאום, אמונה ומגדר.

סופ"ש 10-11/2/2017: ארחנו שוב את גליה עזרן – מטפלת בכירה ברפואה איורוודית

גליה עזרן הינה מטפלת בכירה ברפואה איורוודה - רפואה הודית עתיקה. היא בוגרת תוכנית המטפלים הבכירים של ה-IAA) International Academy of Ayurveda), בהנהלת   Prof. Subhash Ranadee(לשעבר דיקאן הפקולטה לאיורוודה באוניברסיטת פונה). גליה מרצה ומלמדת איורוודה במסגרות שונות. מלמדת תזונה איורוודית, רפואה מונעת ופרמקולוגיה איורוודית וכן רקיחת תרופות מסורתיות.
 
גליה תעביר סדנה בנושא: ""Ritu charya – "חורף, אביב, קיץ וסתיו – איך לצאת בשלום מכל עונה":

עמודים