חדשות ועידכונים

סופ"ש 5-6/5/2017: ארחנו את אלירן קרן – מיסד מערך התנדבות לניצולי שואה

אלירן הקים מערך התנדבות של מאות מתנדבים למען ניצולי שואה עם פגיעה נפשית.
בעשור האחרון, גילה את הסיפוק והאושר הטמון בנתינה לאחר ופועל למען "האנשים השקופים" - 
ניצולי השואה חסרי הבית הפגועים פיזית ומנטלית  דיירי שלושת המעונות לניצולי השואה בישראל.
הוא זכה במגן שר הבריאות 2016,על תרומה יוצאת דופן באיכותה והיקפה לניצולי השואה.
וכן הינו איש השנה 2016 של הליונס -ארגון ההתנדבות הגדול בעולם 
 
בשבת בבוקר  6/5/2017 בין השעות 11:00-12:30 מתוכננת סדנא: נתינה כדרך חיים.
 

סופ"ש 3-4/3/2017: ארחנו את הרב אסטבן גוטפריד- מבית תפילה ישראלי

הרב אסטבן גוטפריד נמנה עם מייסדי “בית תפילה ישראלי” יחד עם רני יגר, יואב רוזנברג, עזרי טרזי ואלישבע גרינבאום, ומנהיג את הקהילה ואת הארגון שצמח בעקבותיה מאז הקמתם. 
זוהי הקהילה היהודית הליברלית העצמאית הראשונה בתל אביב - המאגדת למעלה מ-40 קהילות תפילה ישראליות חדשות שאינם משוייכות לזרמים הדתיים - שהפכה עם השנים לארגון להתחדשות יהודית המקיים לצד חיי הקהילה, פעילות חינוכית ופעילות חווייתית  יהודית-ישראלית במרחב הציבורי בתל אביב, בבתי ספר, בצה”ל ומשמש גם מודל ומשאב לקהילות תפילה חדשות.

סופ"ש 25/2/2017: פעילות משותפת לקירוב לבבות בין ערבים ויהודים וטקס זיכר מהמסורת הסופית

"אין דרך לשלום- השלום הוא הדרך".
שלום עליכם וסלאם עלייכום לכל האהובים,
בהתרגשות ובשמחה אנו מזמינים אתכם ביום בשבת, 25/2/2017  בין השעות 12:30-19:00 להשתתף במפגש קירוב לבבות של ישראלים ופלסטינים אשר מאורגן ע"י עמותות "שיטה וחכמה" ו"בוסתן בני אברהם", במואה, נווה מדבר.   הזדמנות נדירה לחגיגה משותפת, ריקוד, ניגון ושירה, בלי מחסומים של דת, לאום, אמונה ומגדר.

סופ"ש 10-11/2/2017: ארחנו שוב את גליה עזרן – מטפלת בכירה ברפואה איורוודית

גליה עזרן הינה מטפלת בכירה ברפואה איורוודה - רפואה הודית עתיקה. היא בוגרת תוכנית המטפלים הבכירים של ה-IAA) International Academy of Ayurveda), בהנהלת   Prof. Subhash Ranadee(לשעבר דיקאן הפקולטה לאיורוודה באוניברסיטת פונה). גליה מרצה ומלמדת איורוודה במסגרות שונות. מלמדת תזונה איורוודית, רפואה מונעת ופרמקולוגיה איורוודית וכן רקיחת תרופות מסורתיות.
 
גליה תעביר סדנה בנושא: ""Ritu charya – "חורף, אביב, קיץ וסתיו – איך לצאת בשלום מכל עונה":

26/11/2016: ארחנו את - דר' אורי צביאלי

ביום שבת 26.11 ארחנו את  ד"ר אורי צביאלי אשר העביר לנו לימוד בנושא "מחשבות על הדרך הרוחנית ותרגול מדיטציות לתמיכה בריטריט".
 אורי צביאלי מתרגל בודהיזם מאז שנת 1989. השלים קורסים רבים של לימוד וריטריטים. בארבע השנים האחרונות לומד בודהיזם טיבטי ודזוגצ'ן עם המורה שלו, לאמה דרימד (Lama Drimed) בצפון קליפורניה. גר בברקלי קליפורניה, עם אשתו לורי ושתי בנותיהם האנה ורובי, ועובד כרופא משפחה. אורי הוא בנם של לאמה דבורה ולאמה אריה. היה זה מפגש מרגש ומשמח מאד.

סופ"ש ראשון - 6-7/5/2016: אג'אהן סוקהיטו – נזיר במסורת התאילנדית

אג'אהן סוקהיטו הנו נזיר מזה 20 שנה במסורת היער התאילנדית.
אג'אהן נולד בישראל ובשנות העשרים לחייו, לאחר מפגש עם הדהרמה בהודו, החליט לקחת את נדרי הנזירות ולהיות חלק מקהילת הנזירים המשויכת לזרם של אג'אהן צ'ה (Ajahn Chah)
אג'אהן מתפקד כיום כאב מנזר במחוז איסאן בצפון-מזרח תאילנד ומגיע מידי פעם לביקור בישראל כדי לתת לימוד לקבוצות תלמידים.
אג'אהן יעביר לימוד במפגשי קבלת שבת ומוצ"ש יחד עם הלאמה. ביום שישי בערב, לאחר קבלת השבת, הוא ייפגש לשיחה עם האורחים ב"חדר השקוע". למחרת, ביום שבת, יתקיים מפגש נוסף בין השעות 11:00-12:00.

27/5/2016: ארוע קירוב לבבות מרגש

ארחנו במואה כ-100 אורחים מהמגזר הערבי בישראל וביו"ש. האורחים הגיעו מנצרת, פורידיס, באקה אל גרבייה, רהט, מזרח ירושלים, בית לחם וחווארה. היה זה ארוע חם, מרגש ונוגע ללב. ערכנו ארוחת צהרים משותפת. כולם תרמו לתפריט העשיר והטעים. נערכו מעגלי הקשבה, בקבוצות מעורבות של כ-20 איש במהלכם, כל אחד הציג את עצמו ואת פעילותו בתחום קידום השלום. בין האורחים היו איבתיסאם מחמיד מפורידיס, פעילת שלום וותיקה שאתה אנו מקיימים מערכת יחסים חמה מזה כמה שנים.

 

סופ"ש אחרון של שנה ב' 3-4/6/2016: דיויד סאי – מורה ל-yogabeats

בסוף השבוע האחרון בסמסטר, אירחנו את היוגה מאסטר דיוויד סאי, וזכינו לקחת חלק בסדנא של שיטת היוגה הנפלאה שפיתח – Yogabeats. סאי מספר:  "נהניתי עמוקות מחוויה זו. מה שצפיתי בו כאן הוא דבר שהוא חיוני ברמה העולמית, מה שאני מלמד כאשר אני מסתובב ברחבי העולם, וזו קהילה. אני מניע מרכזי יוגה בעולם להפוך לקהילות ולא מקומות בהם מתרגלים יוגה ". "מה שאנו זקוקים לו הוא קהילה בה אנו מוצאים עצמנו באחר".

עמודים